Часті помилки під час заміни літніх шин на зимові
Заміна шин проводиться занадто рано
Під час похолодання багато автомобілістів, побачивши на вуличному термометрі нульову температуру, прагнуть швидше перевзути машину, хоча до справжніх морозів і снігопаду ще досить далеко. Перш ніж знімати літню гуму, слід зазирнути у двотижневий прогноз погоди, а ще краще - у місячний.
Безпечною вважається заміна гуми при зниженні середньодобової температури повітря до +5 градусів. У разі перевищення цього порога краще не поспішати.
Розмір покришок обрано неправильно
Під час купівлі зимових шин необхідно обирати розмір виходячи з рекомендацій компанії, що випустила автомобіль. Найчастіше інформація про допустимі параметри міститься на внутрішній стороні кришки паливного бака або на дверцятах, розташованих поруч із водієм. Крім цього, вона вказана в книзі з інструкціями до автомобіля.
Якщо буде використовуватися гума невідповідного розміру, можливі такі проблеми, як неточне визначення швидкості, неправильна робота повнопривідних систем і пристроїв, що забезпечують безпеку руху (ESP, ABS). Це стає особливо помітно при встановленні покришок різного розміру на передні та задні колеса.
На провідній осі замінили гуму, а на інших колесах залишили стару
У разі автомобіля з переднім приводом багато водіїв намагаються заощадити і на зимовий сезон на передній осі змінюють тільки 2 колеса. Однак це загрожує їх розбалансуванням. У разі необхідності екстрено загальмувати під час повороту це призводить до заносу або навіть розвороту. Слід пам'ятати, що машина, у якої на осях поставлена різна гума, важко піддається контролю.
Не відрегульовано розвал-сходження
Під час сезонної заміни гуми слід зробити перевірку кутів установки коліс. Це особливо необхідно при частій їзді по поганих дорогах. Їзда по ямах і вибоїнах може стати причиною порушення розвалу-сходження. Якщо не здійснювати цю процедуру, покришки будуть зношуватися швидше і нерівномірно.
Зберігання шин проводилося неправильно
Часто на шинах після неправильного зберігання з'являються дефекти. Так, якщо вони перебували неподалік від агресивних речовин (бензину, масел тощо), гума може стати менш міцною. При зберіганні в стопці колеса, що знаходилися внизу, піддаються деформації. Якщо дефектовані шини поставити на автомобіль, то під час руху можливе виникнення вібрації, посилення зносу та інші проблеми.
Якщо Ви з Києва, пропонуємо вам нашу послугу - сезонне зберігання шин.
Закінчився термін придатності
Зимова гума має певний термін експлуатації. Хоча за рік вона використовується лише 3-5 місяців, все-таки її необхідно періодично міняти. Також слід придбати новий комплект, якщо ви помітили сильний знос. Тільки так можна уникнути небезпечного занесення в сніг та ожеледь.
Куплені б/в шини
Уживана гума коштує набагато дешевше, ніж нова. Однак на зимовому варіанті краще не економити, оскільки поведінку автомобіля на зледенілій трасі не завжди можуть передбачити навіть водії з досвідом. Якщо є проблеми з фінансами - купіть літні шини, що були у вжитку.