Час перевзуватися: 7 правил, які має знати кожен водій
Щоб вчасно поміняти шини, вибрати правильну гуму і уникнути зайвих витрат під час шиномонтажу, слід дотримуватися семи простих правил.
Правило №1: Середня температура на вулиці має бути близько +5°С
Перевзувати машину слід, коли середньодобова температура наблизиться до 5°С. За нижчого показника літні шини не забезпечують необхідне зчеплення з дорожнім покриттям через втрату еластичності, а зимові за вищої температури швидше зношуються, оскільки їхня гума м'яка.
Метеорологи рекомендують при переході на літню гуму почекати, поки не встановиться стабільна тепла погода. Хоча в інші роки вже в першій половині березня сніг сходить, дорожнє покриття просихає і нічного обмерзання не спостерігається.
Правило №2: За сильний знос гуми передбачено штраф
У правилах дорожнього руху вказані умови і несправності, за наявності яких ТЗ експлуатувати не дозволено. Одна з них - мінімальна глибина протектора. Для гуми, використовуваної влітку, вона становить 1,6 мм (цей показник вельми терпимий). За сильно зношену гуму водій може бути оштрафований. Крім штрафу, існує загроза не пройти ТО. Компанії, що виробляють шини, радять купувати нову гуму, якщо у старої глибина протектора стала меншою за 3 мм.
Правило №3: Нова гума має бути такою самою, як у заводській комплектації
При виборі нових шин слід враховувати розміри, рекомендовані виробником машини. Якщо вони будуть обрані неправильно, то знизиться рівень управління і комфортності, швидкість може відображатися не зовсім точно, колеса будуть зачіпати за деталі, що входять в підвіску і кузов. Є ймовірність, що покришки просто не встануть на своє місце.
У гуми є різний напрямок борозенок протектора: спрямований, асиметричний і симетричний. У перших двох варіантів найчастіше є більш глибокі борозенки. Вони краще поводяться під час дощу, оскільки добре виводять воду із зони контакту. Однак ціна значно вища і їх важче правильно встановити.
Правило №4: У шиномонтажній майстерні необхідно попередити майстра про датчики тиску
На бічній стороні шин, що мають на протекторі спрямований малюнок, є стрілочка. Вона вказує, в який бік обертається колесо. У покришок з асиметричним малюнком на зовнішньому боці знаходиться слово OUTSIDE. Шини необхідно надягати так, щоб воно розміщувалося зовні. В іншому разі параметри роботи значно погіршуються.
Дозволяється міняти між собою лише ліві або праві колеса. Віддаючи машину на заміну шин, слід повідомити автомеханіка про наявність на колесах датчиків контролю тиску, оскільки під час погано проведеного розбортування вони можуть бути пошкоджені.
Необхідно подбати про запасні пластикові заглушки для болтів на колесах, тому що їх легко поламати. Перед початком роботи механік зобов'язаний як слід зчистити бруд з дисків. Фахівці рекомендують здійснювати балансування як під час зміни покришок, так і під час заміни комплекту, оскільки за рік тягарці можуть пошкодитися або загубитися.
Правило №5: Тримайте тиск, рекомендований виробником
Автовиробник під час випуску продукції встановлює норми тиску в шинах. Для коліс різного розміру вони часто відрізняються.
Показник встановлюється залежно від завантаженості автомобіля. При великій вантажопідйомності тиск має бути збільшено. Як правило, компанія-виробник розміщує рекомендації на табличці, розташованій біля дверей водія або на кришці бензобака. За неправильно обраного тиску збільшується гальмівний шлях, і машиною стає складніше керувати. Крім цього, покришки швидше зношуються.
Якщо протектор швидше зношується в центрі, це свідчить про занадто високий тиск, а якщо з боків - про низький. За відсутності датчиків тиску фахівці радять перевіряти тиск у шинах через кожні два тижні. Це робиться виключно тоді, коли колесо охололо.
Правило №6: Подбайте заздалегідь про запис на шиномонтаж
Як правило, найбільша черга на перевзування буває під час настання стабільного тепла. Щоб швидше покінчити з цією справою, варто записатися на шиномонтаж заздалегідь.
Правило №7: Використовуйте вертикальне зберігання
Шини, зняті з дисків, слід зберігати у вертикальному положенні на стелажах. Щомісяця необхідно змінювати їхнє положення. Якщо колеса перебувають у зібраному вигляді, їх доцільно, навпаки, підвісити за диск або покласти горизонтально.
Після перевзування зняті шини слід очистити і вимити, а потім крейдою відзначити позицію, на якій вони перебували. Також зараз є можливість здавати колеса і шини на спеціалізоване зберігання шин у складське приміщення з дотриманням усіх правил.