7 стереотипів про шини
Середньостатистичний автомобіліст під час вибору покришок для свого авто керується або порадами інших автолюбителів, або продавців гуми, які завжди раді продати дорожче. Висока конкуренція на ринку шин сприяє їх постійному оновленню. Нові моделі створюються за інноваційними технологіями, які з разу в раз кращі за попередню. Тому деякі знання про шини перейшли в категорію "стереотипи" і вже давно неактуальні.
Викриваємо популярні помилки
Експерти в галузі шин провели опитування серед великої кількості автомобілістів і виявили 7 найпопулярніших стереотипів, якими досі керуються багато водіїв.
Стереотип № 1. Краще купувати "найсвіжіші" покришки, ніж ті, що були випущені торік або позаминулого року
Насправді не має жодного значення: чи була гума випущена з конвеєра місяць тому або рік-півтора тому. При правильному зберіганні термін придатності шини становить від трьох до п'яти років. Тому можна сміливо брати бажану "торішню" модель, замість точно такої ж "свіженької", яку продавець пропонує дорожче, апелюючи цим стереотипом.
Стереотип № 2. Якісна гума виготовляється тільки на оригінальному заводі
Заводи-виробники гуми локалізовані по всьому світу, щоб бути ближче до точки збуту і мати доступ до робочої сили/ресурсів. На всіх заводах виробництво ведеться за однаковою технологією, яка на 100% збігається з технологією на головному підприємстві бренду. Якщо ви хочете гуму з "оригінального" заводу Італії, проживаючи від нього більш, ніж за 2-3 тисячі кілометрів - готуйтеся переплатити за доставку і "оригінальність", рекламовану вашим постачальником.
Стереотип № 3. Шини з маркуванням XL міцніші
Подібне маркування вказує тільки на підвищений індекс вантажопідйомності, і розроблене для важких машин. Однак ця гума не має жодних переваг при бічних ударах. Тому стверджувати, що вона краща в плані міцності, безглуздо.Стереотип № 4. Маркуванням M+S позначають всесезонні шини
Всесезонна гума маркується як All Season або 3PMSF. Позначення M+S розшифровується як бруд+сніг, і таке маркування можуть ставити не тільки на всесезонні покришки. Не факт, що модель, придатна для водіння по снігу і бруду, буде саме всесезонною.
Стереотип № 5. Якісні покришки завжди мають невелику вагу
У сучасній гумі немає зв'язку між її якістю і вагою. Легкі покришки можуть знижувати витрату палива завдяки зменшенню енерговитрат, однак, у них є і свої недоліки. І, зрозуміло, зимова шипована гума або грязьові покришки з агресивними протекторами не можуть бути легкими.
Стереотип № 6. Для повнопривідних авто необов'язково купувати зимову гуму
Звісно, з повним приводом по льоду і снігу буде трохи легше керувати машиною. Однак такий маневр водіння все одно схильний до ризику. До того ж повний привід не захистить вас від штрафу.
Стереотип № 7. Можна ставити на машину зимові та літні шини одночасно
Цей стереотип справив на фахівців найсильніше враження. Адже змішування різних типів покришок - це стовідсоткова ймовірність розбити свій автомобіль і себе разом з ним. Втрата управління і постійні замети автолюбителю будуть забезпечені.
Купуйте покришки, ґрунтуючись на офіційній інформації від виробника і якості дорожнього покриття у вашому регіоні. Якщо у вас виникають труднощі з вибором - варто звернутися до фахівців, наприклад в ШинаШина :-)