Вживані шини - економне рішення чи серйозні ризики?
Сучасний ринок буквально затоплений автомобільними шинами, що були у вжитку. Особливу увагу автовласників привертають старі зразки класу преміум, вартість яких порівнянна, а в деяких випадках навіть нижча за вартість нової гуми економ-класу. Що вибрати: Continental, Bridgestone, Michelin "не першої свіжості", або нові покришки з полиці автомагазину? Перш ніж прямо відповісти на це запитання, необхідно дізнатися всі плюси і мінуси кожного варіанта.
Усі за і проти б/в шин преміум класу
Деякі власники автомобілів схиляються до вибору преміальних, але старих покришок. Вони щиро вважають, що навіть бувалі моделі відомих брендів на порядок перевершують недорогі нові моделі за своєю якістю і безпекою. Але це твердження не має під собою жодних підстав.
Для інших же, головним критерієм вибору на користь б/в шин є їхня низька вартість. Але така економія виправдана не завжди. Адже навіть найякісніші та найдорожчі фірмові покришки можуть становити певні ризики під час використання. Перед тим, як купити ті чи інші моделі, важливо дізнатися, чим може загрожувати експлуатація старих автомобільних покришок.Чим ризикує власник автомобіля, купуючи вживану гуму?
Якою б високою якістю не володіли дорогі брендові автомобільні шини, їхні старі варіанти можуть загрожувати певними ризиками. Особливо завзято проти використання гуми б/в категорії, ратують виробники, вони закликають відмовитися від використання вживаної гуми з таких причин:
- Знижується ресурс шин через тривалу експлуатацію. Навіть найякісніші покришки під час використання піддаються впливу ультрафіолетового випромінювання, підвищеної вологості та інших факторів. В результаті, вироби втрачають свою пружність, еластичність, стають жорсткими, втрачають стійкість до різного роду пошкоджень. Мікротріщини, які часто не видно при поверхневому огляді, є причиною швидкого зносу і втрати всіх кращих якостей. Знижуються експлуатаційні характеристики самого каркаса, його конструкція слабшає, виріб втрачає свою первісну форму і міцність. Тому часто, купуючи стару гуму, водій наражає на небезпеку себе і пасажирів. Справедливості заради варто відзначити, що дорогі фірмові покришки зберігають високі функціональні властивості навіть у зношеному вигляді, а деякі власники продають шини ще в доволі хорошому стані. Але все ж, при купівлі вживаних шин розраховувати на абсолютну якість не доводиться.
- Погіршуються властивості через неправильне зберігання і використання. Під час купівлі вживаної гуми ви не знаєте, в яких умовах вона експлуатувалася і зберігалася. Наприклад, літні покришки, які взимку зберігаються при низьких температурах і високій вологості, зношуються набагато швидше і вже після невеликого пробігу втрачають свої властивості.
- Погіршується керованість. Стара всохла гума, стертий протектор - все це впливає на керованість.
- Виникає небезпека аквапланування – коли колесо втрачає зчеплення з дорожнім полотном через воду. На мокрому асфальті всі старі шини, незалежно від класу і виробника, піддаються акваплануванню.
- Підвищується небезпека під час руху. На певному етапі зносу знижуються початкові характеристики всіх покришок, незалежно від їхньої початкової вартості та приналежності до відомого бренду. У результаті знижується рівень безпеки під час руху.
- Невиправдана економія. Ви можете трохи заощадити, купуючи б/в шини. Але це тільки під час здійснення покупки. Річ у тім, що термін експлуатації дешевих уживаних моделей отже на межі, тоді як нові покришки послужать вам у кілька разів довше.
Це цікаво